Zestaw do polerowania narzędzi
kpl.Jeśli chcesz utrzymać ostrość narzędzi bez bardzo częstego stosowania kamieni, polerka z pastą to rozwiązanie idealne dla Ciebie. Zestaw przeznaczony jest do polerowania dłut, noży strugów, brzytew i wielu innych narzędzi. Regularnie stosowany, jest kluczowym krokiem w utrzymaniu ostrej jak brzytwa krawędzi.
Opis
Ręczne polerowanie na skórze to bardzo tradycyjna technika, która najczęściej kojarzona jest z ostrzeniem brzytwy, jednak z powodzeniem sprawdzi się również do polerowania dłut, noży czy też noży strugów. Skóra służy do ostatecznego wykańczania ostrza, a w połączeniu z pastą Luxor, z dużym powodzeniem może zostać użyta zamiast kamienia do polerowania.
Polerkę najlepiej jest wykorzystać, zanim nawet pomyślimy, że ostrze jest tępe. Regularnie stosowana jest kluczowym krokiem w utrzymaniu ostrej jak brzytwa krawędzi.
Więcej informacji, m.in. na temat polerowania można znaleźć w broszurach technicznych i filmach instruktażowych zamieszczonych w dziale PORADY/ostrzenie.
Do czego ten zestaw?
- Do polerowania krawędzi tnących na ostatnim etapie wykańczania ostrza.
- Do podtrzymania ostrości narzędzi podczas pracy.
- Posiada dwie powierzchnie skórzane: mizdrę (pierwszy etap polerowania) oraz lico (polerowanie ostateczne), dzięki czemu pozwala na uzyskanie ekstremalnej ostrości narzędzia.
- Można ją wykorzystać do wielu narzędzi: dłut (w tym profilowych), noży snycerskich, noży strugów, noży kuchennych, brzytew itp.
- Może być stosowana do polerowania każdego rodzaju metalu.
Poziom jakości wg DLUTA.PL
Informacje techniczne
- Szczegółowe parametry tego produktu znajdziesz w zakładce Dane techniczne. ↑
- Aby porównać dane techniczne kilku produktów użyj zielonego przycisku Porównaj. ↑
- Do polerowania wewnętrznej strony dłut i noży profilowych polecamy kamień japoński sztuczny multiform granulacja 8000.
Zestaw zawiera:
- 1 x Polerka skórzana DLUTA.PL, duża, dwustronna - o wymiarach 23 x 100 x 200 mm
- 1 x Pasta polerska LUXOR 3 µ
POLERKA
- Dostosowana do użytku w warsztacie stolarskim - jej odpowiednia grubość pozwala na zamontowanie w imadle strugnicy, a odpowiednia długość i szerokość pozwalają na polerowanie zarówno wąskich dłut, jak i bardzo szerokich noży struga, czy nawet siekier.
- Jest jednocześnie na tyle wygodna, że można ją chwycić w dłoń i w ten sposób wygodnie wypolerować nożyki snycerskie, czy noże kuchenne.
- Obie strony mogą być stosowane zarówno z dodatkiem, jak i bez użycia pasty polerskiej.
- Polerka została wykonana z sezonowanego drewna jesionowego o grubości minimalizującej efekt wypaczenia drewna, jednak należy dołożyć wszelkich starań, aby była przechowywana w suchym pomieszczeniu.
- Aby zachować efektywność polerki, należy ją izolować przed kurzem, brudem i innymi zanieczyszczeniami.
- Istnieją różne teorie dotyczące czyszczenia skóry z nadmiaru pasty i zawartych w niej drobinek stali. Niektórzy twierdzą, że jest to zupełnie niepotrzebne, inni zalecają czyścić ją regularnie co kilka miesięcy. Jeśli już zdecydujemy się na to, możemy to zrobić np. za pomocą miedzianej szczotki.
- Do użytku w środowisku suchym. Polerka nie może mieć kontaktu z wodą.
PASTA
- Produkt francuskiej firmy Merard, charakteryzujący się wysoką (70/30) zawartością drobin ściernych w stosunku do spoiwa. W tańszych pastach ten stosunek wynosi zazwyczaj 30/70. Dzięki temu, efektywność pasty jest bardzo wysoka, tym samym polerowanie zabiera mniej czasu.
- Drobiny ścierne mają wielkość 3 µ (0,003 mm), odpowiednią do ostatecznego etapu ostrzenia czyli polerowania na skórze i krążkach filcowych.
- Narzędzia, które mają kontakt z żywnością po polerowaniu należy dokładnie umyć.
Sposób użycia
- Na szorstką stronę (tzw. mizdrę) nakładamy pastę polerską (można też używać jej bez pasty) i przesuwamy ostrze narzędzia, podobnie jak w przypadku ostrzenia na kamieniu. W tym jednak przypadku robimy to wyłącznie w jednym kierunku (od ostrza) oraz używamy zdecydowanie mniej siły - stosowany nacisk powinien być bardzo niewielki. Przeciągamy ostrze przez całą długość polerki. Wskazane jest zachowanie kąta pod którym narzędzie zostało zaostrzone. Zwykle wystarczy kilkanaście pociągnięć, niekiedy potrzebne będzie ok. 20-30.
- Następnie te same ruchy, również z niewielkim naciskiem, wykonujemy na gładkiej stronie polerki (tzw. licowej) - to ostateczny etap polerowania.
- Całe ostrze warto na koniec zabezpieczyć olejem, np. Olejem uniwersalnym BALLISTOL
Dane techniczne
materiał | drewno jesionowe + skóra naturalna |
wymiary | 23 x 100 x 200 mm |
wymiary powierzchni skórzanej | 400 cm2 |
granulacja w mikronach | 3 µ |
Weryfikujemy, które opinie pochodzą od Klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.