Uchwyt do ostrzenia cyklin DLUTA.PL
szt.Chcesz naostrzyć cyklinę, ale nie masz imadła? Z tym uchwytem możesz ostrzyć cykliny w dowolnym miejscu! Wystarczy, że zamocujesz go do blatu za pomocą ścisku i będziesz postępował zgodnie z podaną instrukcją, a Twoja cyklina wreszcie odzyska należną funkcję skrawania, a nie skrobania.
Uchwyt pozwala nie tylko unieruchomić cyklinę podczas ostrzenia, ale również pomaga utrzymać odpowiednie w tym procesie kąty.
Opis
Uchwyt do ostrzenia cyklin - czyli jak łatwo naostrzyć cyklinę
Cyklina to bardzo proste narzędzie, które wymaga jednak przygotowania krawędzi tnącej, czyli wykonania tzw. rąbka. Aby to się udało, niezbędne jest unieruchomienie cykliny np. w imadle lub w tym uchwycie. Uchwyt można przymocować do stołu za pomocą dowolnego zacisku i dzięki temu możemy naostrzyć cyklinę nawet na kuchennym blacie.
Dodatkowo uchwyt znacznie ułatwia utrzymania odpowiednich kątów zarówno podczas przygotowywania krawędzi cykliny, jak i podczas wykonywania ostrza, czyli zawijania tzw. rąbka.
Jeśli posiadasz imadło, nadal możesz wykorzystać uchwyt i jego funkcję kontroli kątów. W tym celu zamocuj cyklinę w uchwycie, a uchwyt w imadle.
Uchwyt do ostrzenia cyklin - zastosowanie
- Do unieruchomienia cykliny podczas przygotowywania krawędzi
- Do unieruchomienia cykliny podczas zawijania rąbka
- Do utrzymywania stałego kąta podczas przygotowywania krawędzi oraz zawijania rąbka
Informacje techniczne:
- Uchwyt wykonany z drewna bukowego, olejowanego.
- Wymiary uchwytu pozwalają na jego stosowanie do wszystkich popularnych cyklin prostokątnych i profilowych.
- Przechowywać w suchym miejscu, a po kontakcie z wodą niezwłocznie wytrzeć do sucha.
- Uchwyt można mocować do blatu za pomocą dowolnego zacisku, np. Minizacisku jednoręcznego BESSEY
- Wykorzystanie uchwytu w imadle stolarskim pozwoli na utrzymanie stałych kątów podczas ostrzenia.
- Więcej informacji dot. cyklin, ich używania i ostrzenia znajdziesz w naszym dziale PORADY/cykliny
Sposób użycia - ostrzenie cykliny prostokątnej
- Mocowanie cykliny: wsuń cyklinę w uchwyt tak, aby jej krawędź wystawała 0,5 mm. Obróć uchwyt tak, aby wystająca na 0,5 mm krawędź znalazła się na górze. Zamocuj uchwyt do stołu za pomocą zacisku lub umieść go w imadle stolarskim.
- Przygotowywanie krawędzi cykliny: weź drobnoziarnisty płaski pilnik i zrównaj krawędź cykliny, a następnie wygładź ją za pomocą osełki. Wyciągnij cyklinę, połóż płasko na osełce i wygładź z obu stron, dociskając od góry uchwytem. Następnie przyłóż cyklinę z boku uchwytu i powtórz gładzenie krawędzi.
- Przygotowywanie rąbka: połóż cyklinę płasko na brzegu stołu i przeciągnij stalkę pod minimalnym kątem po obu stronach cykliny, wyciągając krawędź. Włóż cyklinę ponownie do uchwytu, tym razem powinna wystawać na ok. 4 mm. Zamocuj uchwyt do stołu. Przyłóż stalkę, pochyl ją tak, aby opierała się na krawędzi uchwytu. Przeciągnij ją kilka razy w jedną stronę. Następnie powtórz ten sam krok, pochylając stalkę w drugą stronę. Tym samym powstaną 2 rąbki na 1 krawędzi cykliny.
Polecamy:
Uchwyt jest elementem zestawów do ostrzenia cyklin, który zawierają wszystkie niezbędne akcesoria oraz instrukcje (drukowaną oraz w formie filmu) pozwalające szybko i sprawnie opanować sztukę ostrzenia cyklin o krawędziach prostych i wypukłych.
- Zestaw do ostrzenia cyklin prostych i wypukłych Basic - jeśli chcesz używać cykliny przede wszystkim do zdzierania farb, lakierów itp.
- Zestaw do ostrzenia cyklin prostych i wypukłych Profi - jeśli chcesz używać cykliny przede wszystkim do precyzyjnego wygładzania powierzchni drewna.
Cyklina stolarska (zwana także gładzicą) to wyjątkowe narzędzie, gdyż w tej niepozornej metalowej blaszce kryje się niezwykła moc! Być może uważasz, że cyklina to banalny kawałek stali, który posłuży Ci wyłącznie do zeskrobania farby lub lakieru. Nic bardziej mylnego! Wiedz bowiem, że jest to zaledwie ułamek jej możliwości.
Cyklina ma dwa główne przeznaczenia: usuwanie zbędnych nawarstwień (farb, lakierów, kleju itp.), a także drugie, zdecydowanie bardziej wyrafinowane: ekstremalne wygładzanie powierzchni drewna.
Żadne strugi, skrobaki, czy materiały ścierne nie stworzą tak obłędnie aksamitnej i wypolerowanej powierzchni, jak właśnie cyklina. Dzięki specyfice pracy cykliną można nią pracować na materiale trudnym do obróbki. Cyklina doskonale poradzi sobie z drewnem o nieregularnym usłojeniu, czy pełnym zawojów lub sęków.
Należy zaznaczyć, że odpowiednio przygotowana cyklina skrawa powierzchnię drewna, a nie skrobie. Dzięki temu powstaje minimalny wiór, a praca pozbawiona jest uciążliwego pyłu.
Aby gładzica mogła zadziałać, wymagane jest stworzenie na jej krawędzi tzw. rąbka/zadzioru, co nazywane jest ostrzeniem cykliny. Informacje na ten temat, a także wskazówki dotyczące rodzajów i zastosowania cyklin, znajdziesz w dziale PORADY/cykliny.
Dane techniczne
wymiary | 200 mm |
Kraj pochodzenia | Polska |
Weryfikujemy, które opinie pochodzą od Klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.