Producenci

 

 

 

Tarniki (pot. raszple) to popularne narzędzia wykorzystywane do ręcznej obróbki drewna. Korzystają z nich lutnicy, rzeźbiarze, modelarze, konserwatorzy, stolarze meblowi itp. Służą do wstępnej obróbki drewna (zarówno miękkiego, jak i twardego), a także skóry, tworzyw sztucznych, gipsu i miękkich metali.

 

Pilniki wykorzystywane są przede wszystkim do obróbki metalu, jednak nawet pilniki przeznaczone do obróbki stali mogą być z powodzeniem stosowane do obróbki innych materiałów, takich jak drewno, aluminium, miedź, czy twarde tworzywa sztuczne. Występują także specjalne pilniki tylko do drewna.


W 1899 roku w miasteczku Vallorbe w Szwajcarii w wyniku połączenia 3 firm produkujących pilniki (Grobet, Glardon i Borloz) powstała firma "Les Usines Métallurgiques de Vallorbe", znana dzisiaj jako Vallorbe Swiss. 63 lata wcześniej, założyciel jednej z tych firm, Francois-Louis Grobet zbudował pierwszą na świecie maszynę do produkcji pilników. Warto zaznaczyć, że projekt takiej maszyny powstał już wcześniej, bo w 1503 roku, a jego autorem był sam Leonardo da Vinci. Od ponad stu lat firma Vallorbe znana jest przede wszystkim z produkcji wysokiej klasy pilników oraz brzeszczotów włosowych. O renomie tej firmy może świadczyć chociażby fakt, że właśnie pilniki tej firmy używali astronauci na księżycu!


Vallorbe

Poszukując pilników z pewnością oczekujesz nie tylko ponadprzeciętnej wytrzymałości, ale również precyzji realizowanych działań. Proces obróbki drewna wymaga dopasowania najlepszych komponentów, ponieważ niewłaściwie dobrany sprzęt może uszkodzić surowiec. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów proponujemy jakość i doskonałość w każdym calu. Propozycje od szwajcarskiego producenta narzędzi Vallorbe spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Szwajcarska doskonałość - narzędzia Vallorbe

Narzędzia Vallorbe to seria innowacyjnych rozwiązań, które świetnie dopasowują się do standardów użytkowych w wielu branżach. Wieloletnie doświadczenie producenta sprawia, że każdy z detali jest dopracowany w najmniejszych szczegółach, gwarantując najwyższe standardy. Jesteśmy przekonani, że staranność wykonania, precyzja oraz najlepsze komponenty okażą się doskonałą inwestycją na lata wymagającej eksploatacji. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami narzędzi Vallorbe.

Zalety narzędzi Vallorbe

Produkty marki Vallorbe uchodzą za jedne z najlepszych rozwiązań na świecie, które zyskały aprobatę z uwagi na zastosowane komponenty. Świetnie dopasowane materiały, dopracowana konstrukcja oraz obróbka cieplna sprawiły, że narzędzia Vallorbe wyróżniają się na tle konkurencyjnych ofert. Dokładność kształtu, precyzja nacięć, aż wreszcie wyjątkowa trwałość gwarantują ponadprzeciętną wydajność, której oczekuje każdy profesjonalista. Charakterystyczną cechą dla pilników Vallorbe jest specyficzny kąt nacięcia uzębienia, co gwarantuje wysokie standardy jakości.

Szukasz pilników, które sprostają nawet najbardziej wymagającym oczekiwaniom? Sprawdź nasze propozycje narzędzi Vallorbe. Jakość, wytrzymałość i precyzja!


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium