Nóż traserski KIRSCHEN, dwustronny
szt.Nóż traserski z podwójnym ostrzem przeznaczony do precyzyjnego trasowania linii na drewnie. Dzięki specjalnej geometrii ostrzy łatwo prowadzi się po liniale lub krawędzi, tworząc cienką i wyraźną linię prowadzącą. Nacinając włókna, ułatwia rozpoczęcie dłutowania i zapewnia maksymalną dokładność przy wykonywaniu połączeń stolarskich.
Opis
Nóż traserski KIRSCHEN - zastosowanie:
- Trasowanie wzorów i linii w drewnie, również wzdłuż i w poprzek słojów
- Nacinanie prowadzących linii, które ułatwiają rozpoczęcie dłutowania i zapewniają większą precyzję
- Do tworzenia połączeń w drewnie
- Praca przy detalach – czyste i ostre linie bez wyrywania włókien
- Pomoc przy cięciach – linia nacięta ostrzem stanowi oparcie dla piły lub dłuta
- Cięcie forniru i cienkich arkuszy drewna
Dane techniczne:
- rodzaj stali: wysokowęglowa
- twardość stali: 61 HRc
- kąt fazy: 17°
- rękojeść: buk, lakierowana
- długość części roboczej: 40 mm
- grubość części roboczej: 3 mm
- długość rękojeści: 120 mm
- długość całkowita: 160 mm
- kraj pochodzenia: Niemcy
Informacje techniczne:
- Nóż z podwójnym ostrzem skierowanym zarówno w lewo, jak i w prawo.
- Ostrze fazowane na prawo będzie przydatne dla osoby praworęcznej podczas cięcia do siebie. Ostrze fazowane na lewo - dla osoby leworęcznej.
- Tylna strona noża jest płaska, co zapewnia stabilne oparcie i jeszcze większą precyzję trasowania przy przykładnicy lub liniale.
- Dostarczany z wysokiej jakości skórzaną osłonką na ostrze.
- Noże KIRSCHEN nie są odporne na korozję. Do ich zabezpieczenia polecamy olej służący do konserwacji stali - np. Olej uniwersalny BALLISTOL.
- Noże KIRSCHEN są wstępnie naostrzone przez producenta, jednak wymagającym użytkownikom zalecamy samodzielne przygotowanie narzędzi do pracy, np. wg wskazówek znajdujących się w dziale PORADY/noze.
Pliki do pobrania:
Dane techniczne
| rodzaj stali | wysokowęglowa |
| twardość stali | 61 HRc |
| rękojeść | buk, lakierowana |
| długość części roboczej | 40 mm |
| grubość części roboczej | 3 mm |
| długość rękojeści | 120 mm |
| długość całkowita | 160 mm |
| do trasowania | tak |
| do cięcia forniru | tak |
| Kraj pochodzenia | Niemcy |




Weryfikujemy, które opinie pochodzą od Klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.