Producenci

    

KIRSCHEN to marka należąca do niemieckiej firmy Wilh. Schmitt & Comp., która od ponad 150 lat specjalizuje się w produkcji dłut. Ich oferta obejmuje zarówno dłuta rzeźbiarskie, stolarskie, jak i tokarskie. Jednak oferta dla rzeźbiarzy jest zdecydowanie najszersza i obejmuje około 1200 pozycji!

Dłuta KIRSCHEN są bardzo cenione przez użytkowników ze względu na wyjątkową stal (producent nie określa jej składu), która doskonale radzi sobie nawet z najtwardszym drewnem np. wiśniowym. W praktyce oznacza to, że dłuta tej firmy najmniej tępią się podczas intensywnej obróbki tzw. “trudnego drewna”. Ze względu na dość grubą (w stosunku do dłut innych czołowych producentów) część roboczą, dłuta tej firmy określane są często przez naszych klientów jako masywne.

Wszystkie dłuta i noże tego producenta wykonane są z tego samego rodzaju stali. Dłuta snycerskie charakteryzują się mniejszymi gabarytami niż dłuta rzeźbiarskie, przez co przeznaczone są do prac mniejszego formatu. Dłuta z rękojeścią w kształcie gruszki to doskonałe narzędzia do wszelkiego rodzaju płaskorzeźb, linorytu i drzeworytu.

Artykuły na blog dluta.pl Katalog producenta Filmy

 ______________________________________________________________________________________________

Kirschen

Narzędzia Kirschen są produkowane od 1858 roku na terenie Niemiec. Zaletą oferowanych przez nas produktów jest wyjątkowa jakość, doceniana przez pasjonatów, profesjonalistów i wszystkich, którzy realizują się w ręcznej obróbce drewna. Jakość widoczna jest pod postacią starannie zaprojektowanego narzędzia, jak i wykorzystanych komponentów, dzięki którym praca staje się przyjemniejsza i przede wszystkim bezpieczna. Producent ogromną wagę przywiązuje do starannie zaprojektowanego ostrza. Atutem rozwiązań jest doskonałe połączenie tradycyjnego kunsztu i wartości  z możliwościami nowoczesnych technologii. 

Wybierz najwyższą jakość z dłutami Kirschen

Dłuta Kirschen to nie tylko odpowiednio dobrana stal, która umożliwia pracę  nawet w najtwardszych gatunkach drewna, ale i odpowiednio wyprofilowany kształt. Producent zadbał zarówno o ergonomię rękojeści, jak i właściwie wyprofilowane ostrze o odpowiedniej ilości wybrań i wydrążeń. Finalnie tak przygotowane dłuto doskonale nadaje się do precyzyjnej i wymagającej, zaangażowania pracy w procesie obróbki drewna. 

Tradycyjne narzędzia Kirschen

Jesteśmy pod wrażeniem tradycyjnego designu narzędzi Kirschen. Seria dłut przykuwa uwagę każdym detalem, wykończonym w klasycznym stylu pełnym precyzji i elegancji. W tak niewielkim przyrządzie producentowi udało się zawrzeć wszystko to, co najważniejsze. Narzędzia sygnowane marką Kirschen są cenione na całym świecie zarówno wśród początkujących rzeźbiarzy i stolarzy, jak i zaawansowanych specjalistów, niezależnie od umiejętności i poziomu skomplikowania prac. Jesteśmy przekonani, że prezentowane w naszej ofercie produkty spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. 

Najwyższa jakość to inwestycja, która zapewni najwyższe standardy. Jeśli pasjonuje Cię drewno i ręczna obróbka wybierz wyjątkowe narzędzia Kirschen.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium