Osełka DMT DiaSharp, blok, granulacja 120

Cena od: 421,00 zł 421.00
dodaj do przechowalni

Osełka uniwersalna do zgrubnego ostrzenia noży, noży struga, siekier, dłut płaskich oraz zewnętrznej strony dłut profilowych.

ilość szt.
Zyskujesz 14 pkt [?]

Opis

Osełki DMT - opis serii

Osełki diamentowe DMT dzięki użyciu diamentów monokrystalicznych są wyjątkowo wytrzymałe na zużycie, w odróżnieniu od tańszych osełek, w których wykorzystywane są diamenty polikrystaliczne. Osełki diamentowe mogą być używane do ostrzenia wszystkich rodzajów narzędzi ręcznych. Ostrzenie za pomocą diamentu jest wyjątkowo szybkie, nawet w przypadku bardzo twardej stali.  Osełek tych można używać do ostrzy HSS i z węglików spiekanych. Drobiny diamentowego pyłu, które nałożono na stalową płytkę pokrytą niklem, są osadzone równo, dzięki czemu powierzchnia osełki pozostaje zawsze idealnie płaska.

Aby osełki nie straciły swoich właściwości zbyt szybko należy je odpowiednio użytkować i czyścić, zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi poniżej. 

 

Do czego ta osełka?

  • Do ostrzenia zgrubnego np. zniszczonych lub zardzewiałych ostrzy oraz znacząca zmiana kąta ostrza
  • Ciężka (ze względu na ciągłą diamentową powierzchnię) osełka do ostrzenia noży, siekier, noży struga, dłut płaskich oraz zewnętrznej strony dłut profilowych. 

 

Informacje techniczne

  • Ostrząc na osełkach diamentowych należy stosować niewielki nacisk narzędzia na osełkę. Jest to ok. 1/3 siły, którą wykorzystuje się ostrząc na kamieniach wodnych. Pozwala to zachować zarówno wysoką efektywność ostrzenia, jak również uniknąć przedwczesnego zużycia osełki.
  • Na osełkach diamentowych ostrzy się na sucho (osełki małe i profilowe) lub z niewielkim dodatkiem wody (bloki).
  • Osełki diamentowe należy regularnie czyścić. Po użyciu osełkę należy spłukać wodą i wytrzeć do sucha. Po kilku użyciach należy wykonać dodatkowe czyszczenie, np. za pomocą delikatnej szczoteczki z nylonowym włosiem (np. szczoteczki do rąk), pamiętając o dokładnym osuszeniu powierzchni po czyszczeniu.
  • Podczas ostrzenia kamień powinien znajdować się na płaskiej i antypoślizgowej powierzchni. Osełki z serii DiaSharp dostarczane są z kompletem przylepianych nóżek, które działają stabilizującą i antypoślizgowo.
  • Osełki Dia-Sharp posiadają ciągłą diamentową powierzchnię.
  • Więcej informacji na temat ostrzenia znajdziesz w filmach instruktażowych lub w  ulotkach umieszczonych poniżej, w części Pliki do pobrania.
  • Szczegółowe parametry tego produktu znajdziesz w zakładce Dane techniczne. 
  • Aby porównać dane techniczne kilku produktów użyj zielonego przycisku Porównaj. ↑

 


 Instrukcje     


 


Dane techniczne

do jakiej stali każdego rodzaju (w tym HSS)
etap ostrzenia zgrubne
szybkość ostrzenia bardzo duża
trwałość bardzo duża
wymiary 10 x 76 x 203 mm
materiał ścierny diament monokrystaliczny
granulacja JIS (skala japońska) 120
granulacja w mikronach 60 μ
wyposażenie antypoślizgowe nóżki

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium