Piła grzbietnica do jaskółek VERITAS, 200 mm - poprzeczna
szt.Piła Veritas (grzbietnica) do precyzyjnego przycinania (w poprzek) i wykonywania połączeń stolarskich - na jaskółczy ogon. Do cięcia suchego, litego drewna.
Długość brzeszczotu 200 mm.
Opis
Piły VERITAS - opis serii
Piły Veritas łączą cechy klasycznych pił z najnowocześniejszymi materiałami, konstrukcjami i metodami produkcji. Materiały takie jak stal nierdzewna, włókno szklane, czy żywica polimerowa występują tutaj w towarzystwie karmelizowanego klonu, dając w efekcie nie tylko nietuzinkowy design, ale także doskonałe wyważenie i trwałość tych pił.
Zastosowanie piły do jaskółek VERITAS 200 mm poprzecznej
- Do cięcia poprzecznego litego suchego drewna
- Do pracy zarówno w miękkim, jak i bardzo twardym drewnie
- Do precyzyjnego przycinania, wykonywania połączeń stolarskich m.in. połączeń na jaskółczy ogon
- Do prac renowacyjnych
- Do cięcia elementów mniejszych niż głębokość cięcia piły (ze względu na grzbiet)
Dane techniczne:
- ząb do cięcia poprzecznego
- długość całkowita: 345 mm
- długość brzeszczotu: 200 mm
- grubość brzeszczotu: 0,4 mm
- grubość rzazu: 0,55 mm
- głębokość cięcia: 42 mm
Informacje techniczne
- Szczegółowe parametry tego produktu znajdziesz w zakładce Dane techniczne. ↑
- Brzeszczot wykonano ze stali o dużej zawartości węgla, dzięki czemu piła dłużej zachowuje ostrość.
- Piła posiada uzębienie dedykowane do cięcia poprzecznego. Dzięki naprzemiennemu szlifowi zębów precyzyjnie rozcina włókna drewna.
- Zęby piły są rozwarte na boki co zapobiega klinowaniu się piły podczas pracy.
- Możliwość ponownego ręcznego ostrzenia zębów.
- Rękojeść z karmelizowanego klonu - drewna poddanego obróbce termicznej w wysokiej temperaturze. Proces ten redukuje zawartość wilgoci, żywic i cukrów, zwiększając stabilność materiału oraz jego odporność na zmiany temperatury i wilgotności. Dodatkowo nadaje drewnu ciemniejszy, karmelowo-brązowy odcień
Piły zachodnie to grupa klasycznych dobrze znanych pił, które pracują kiedy odpychamy je od siebie. Tradycyjne piły zachodnie dzielone były kiedyś na wiele rodzajów, zarówno ze względu na budowę, jak i typ zębów. Obecnie jednak podział sprowadza się do dwóch podstawowych grup, różniących się budową. W obu tych grupach występują piły zarówno do cięcia poprzecznego, jak i wzdłużnego, a także piły z zębem uniwersalnym.
GRZBIETNICE - piły o stosunkowo cienkim brzeszczocie (w odniesieniu do płatnic), wzmocnione stalowym lub mosiężnym grzbietem, z niewielkim odstępem pomiędzy poszczególnymi zębami. Są to piły do precyzyjnego cięcia.
PŁATNICE - to piły bez grzbietu, wyposażone zostały przez to w grubszy brzeszczot, z większym odstępem między zębami. Są to piły do szybkiego cięcia większych elementów. Głębokość cięcia nie jest ograniczona grzbietem.
Dane techniczne
| przeznaczenie | do cięcia poprzecznego |
| rękojeść | z karmelizowanego klonu |
| stal | o dużej zawartości węgla |
| długość całkowita | 345 mm |
| długość brzeszczotu | 200 mm |
| grubość brzeszczotu | 0,4 mm |
| grubość rzazu | 0,55 mm |
| odstęp między zębami (PITCH) | 1,3 mm |
| głębokość cięcia | 42 mm |
| możliwość ostrzenia zębów | tak |
| icon_gwarancja-10_lat | tak |
| Kraj pochodzenia | Kanada |



Weryfikujemy, które opinie pochodzą od Klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.