Zestaw 7 małych cyklin szwedzkich 0,4 mm
kpl.Zestaw cyklin służy do skrawania cienkiej warstwy drewna lub usuwania nawarstwień (farb, lakieru) z powierzchni płaskich, wklęsłych i wypukłych. Te niewielkie cykliny służą do prac wykończeniowych.
Opis
Różne rodzaje cyklin - opis
Cyklina prostokątna
To typowa cyklina meblowa, która stosowana jest do powierzchni płaskich. W cyklinach prostokątnych można do pracy wykorzystywać wszystkie krawędzie, choć w praktyce wykorzystuje się najczęściej dwie najdłuższe.
Cykliny prostokątne wymagają ugięcia, które podnosi delikatnie narożniki, co zabezpiecza obrabianą powierzchnię przed porysowaniem. Cyklinę ugina się zazwyczaj kciukami i prowadzi od siebie, delikatnie pochylając ją do przodu.
Cyklina wklęsło-wypukła
Dwie krótsze krawędzie tej cykliny, które są zakrzywione, stosowane są do wygładzania profili, wklęsłości w siedziskach krzeseł, okrągłych nogach, elementach oparcia itp. Dwie długie krawędzie proste można przeznaczyć do pracy na powierzchniach płaskich.
Jeśli wykorzystujemy krawędzie proste, cyklinę należy uginać, tak jak w przypadku cyklin prostokątnych. Jeśli natomiast pracujemy krawędzią zakrzywioną, ugięcie jest zbędne.
Cyklina typu "łabędzia szyja"
Są to cykliny, których krawędzie tworzą różnego rodzaju krzywizny. Stosowane są do wygładzania profili, wklęsłości w siedziskach krzeseł, okrągłych nogach, elementach oparcia itp.
Cykliny tego typu nie wymagają ugięcia.
Ostrzenie krawędzi zakrzywionych (szczególnie wklęsłych) wymaga trochę innych akcesoriów niż w przypadku krawędzi prostych. Szczegóły znajdziesz w ulotce poradnikowej zamieszczonej w dziale PORADY/cykliny.
Zestaw 7 małych cyklin szwedzkich - zastosowanie
- Do każdego rodzaju drewna (choć w drewnie twardym cykliny pracują lepiej)
- Do wygładzania i wykańczania powierzchni drewna
- Szczególnie polecana do wykańczania drewna o trudnym usłojeniu
- Do wyrównywania powierzchni płaskich (po lub zamiast pracy strugiem) - krawędzie proste
- Do wyrównywania powierzchni wklęsłych - krawędzie wypukłe
- Do usuwania nawarstwień (farb, lakierów)
- Grubość 0,4 mm idealnie sprawdzi się w delikatnych pracach wykończeniowych
Dla kogo te cykliny?
- Dla lutnika
- Dla majsterkowicza
- Dla renowatora
- Dla stolarza
Informacje techniczne
- Wymiary cyklin: min 27 x 45 mm / max 50 x 110 mm
- Grubość: 0,4 mm.
- Cykliny NIE SĄ OSTRZONE fabrycznie. Przed rozpoczęciem pracy należy na ich krawędzi przygotować odpowiedni rąbek wg instrukcji zawartych w filmie instruktażowym lub wg ulotki zamieszczonej w dziale PORADY/cykliny.
Cyklina stolarska, zwana także gładzicą, to niepozorny kawałek metalu wykonany zazwyczaj z ulepszonej stali węglowej. Za jej pomocą można uzyskać perfekcyjnie wykończoną powierzchnię drewna, która nie wymaga już żadnych dodatkowych zabiegów.
Dzięki specyfice pracy cykliną można nią pracować na materiale trudnym do obróbki za pomocą innych narzędzi np. strugów. Cyklina doskonale poradzi sobie z drewnem o nieregularnym usłojeniu, czy pełnym zawojów lub sęków.
Należy zaznaczyć, że odpowiednio przygotowana cyklina skrawa powierzchnię drewna, a nie skrobie. Dzięki temu powstaje minimalny wiór, a praca pozbawiona jest uciążliwego pyłu.
Więcej informacji, m.in. na temat wyboru i pracy cyklinami, a także na temat ich ostrzenia, można znaleźć w broszurach technicznych i filmach instruktażowych zamieszczonych w dziale PORADY/cykliny.
Dane techniczne
grubość cykliny | 0,4 mm |
Kraj pochodzenia | Szwecja |
Weryfikujemy, które opinie pochodzą od Klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.