Dłuto stolarskie gniazdowe NAREX Standard

ilość szt.
Zyskujesz 1 pkt [?]

Opis

Specjalne dłuta stolarskie to gama nietypowych narzędzi o bardzo specyficznym zastosowaniu. Najczęściej pozwalają dotrzeć do miejsc wyjątkowo trudno dostępnych, w których praca klasycznym dłutem płaskim jest niemożliwa. 

Dłuta gniazdowe - zwane też przysiekami, posiadają specjalny kształt klingi, która jest wyjątkowo gruba, a zarazem wąska, powoduje, że dłuto może być używane do bardzo masywnych prac, głębokich dłutowań, może być także stosowane w charakterze dźwigni. Klinga tych dłut jest dodatkowo zbieżna, dlatego nie zacina się w gnieździe.


 

NAREX Standard - opis serii

Standard to znana od wielu lat na rynku polskim seria dłut stolarskich, która cieszy się największym zainteresowaniem zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalistów. Dłuta bardzo cenione przez użytkowników ze względu na dobry stosunek jakości do ceny. 

W 2008 roku dłuto stolarskie Narex Standard brało udział w teście przeprowadzonym przez serwis finewoodworking.com. Spośród 23 dłut wyłoniono 2 w stylu japońskim i 2 w zachodnim. Wśród zachodnich najlepsze recenzje zebrało dłuto firmy Lie-Nielsen, które otrzymało tytuł „best overall”. Drugim zwycięzcą zostało dłuto Narex i otrzymało tytuł „best value”. Podkreślono wysoką jakość stali i wykonania, a przy tym stosunkowo niską cenę.

 

Do czego te dłuta?

  • Do pracy zarówno w miękkim, jak i twardym drewnie
  • Bardzo masywne dłuto do wyjątkowo ciężkich prac stolarskich i ciesielskich
  • Do głębokiego dłutowania
  • Do wycinania otworów w połączeniach stolarskich i ciesielskich - tzw. gniazd
  • Klinga jest zbieżna, dlatego nie zacina się w gnieździe

 

Dla kogo te dłuta?

  • Dla cieśli
  • Dla stolarza 

 

Poziom jakości Poziom jakości     

 

Informacje techniczne

  • Dłuta NAREX nie są odporne na korozję. Do ich zabezpieczenia polecamy olej służący do konserwacji stali.
  • Dłuta NAREX są wstępnie naostrzone przez producenta, jednak wymagającym użytkownikom zalecamy samodzielne przygotowanie narzędzi do pracy, np. wg ulotek zamieszczonych poniżej, w części Pliki do pobrania.

 


 Dajemy Ci 5 lat gwarancji na narzędzia ręczne!  Instrukcje      Katalog producenta


 


Dane techniczne

rodzaj stali chromowo-manganowa
twardość stali 59 HRc
rękojeść buk, bejcowana
długość części roboczej 149 mm
długość rękojeści 155 mm
długość całkowita 304 mm
metalowy pierścień na wszystkich rękojeściach dłut NAREX Standard

Opinie o produkcie (4)

18 lutego 2019

Solidne dłuto, jest za co chwycić , ładnie się zwęża dzięki czemu nie klinuje się w wycinanym gnieździe.Polecam ( opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 27.01.2014)

18 lutego 2019

Masywne, dobre dłuto. Nietypowy trzonek o dużej średnicy ale przy podważaniu wiórów podczas czyszczenia gniazda jest za co chwycić. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 26.06.2013)

18 lutego 2019

Bardzo solidnie wykonane dłuto, "kawał stali", przy tym wykonane bardzo estetycznie. Jedynie trzeba się przyzwyczaić do nieco innego chwytu niż przy klasycznych dłutach (inaczej leży w dłoni), ale jest ok. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 01.05.2012)

18 lutego 2019

Duży wybór szerokości ostrza, po właściwym naostrzeniu - tnie dość dobrze. Jak dla mnie jest trochę mało poręczny, dość ciężki. Zapewne Kirschen robi lepsze. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 24.04.2012)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium