Promocje

Strug ośnik z zaokrągloną stopą KUNZ

ilość szt.
Zyskujesz 4 pkt [?]

Opis

Strugi ośniki - są to narzędzia skrawające przeznaczone do kształtowania i wygładzania powierzchni drewna. Działają one podobnie jak strugi płaszczyznowe, główną jednak różnicą między nimi jest to, że strugi płaszczyznowe służą do pracy na większych powierzchniach płaskich, natomiast ośniki przeznaczone są przede wszystkim do pracy na krzywiznach. Wynika to bezpośrednio z ich niewielkiej stopy, która umożliwia łatwe manewrowanie.  
Nóż w ośniku umieszczony jest pośrodku dwóch rękojeści, a cięcie wykonywane jest ruchem do siebie lub od siebie, w zależności od tego jak układają się włókna drewna. Regulacja tych narzędzi jest prosta, jednak w przypadku modeli wyższej klasy pozwala na bardzo precyzyjne skrawanie.


 

Strugi KUNZ - opis produktów

Kunz to solidne strugi, charakteryzujące się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Korpus wykonano z wielowarstwowego żeliwa. Nóż wykonany ze stali narzędziowej, hartowany. Fabrycznie naostrzony, wymaga jednak przygotowania do pracy.

 

Do czego ten strug?

  • Do ostatecznego, precyzyjnego wygładzania powierzchni.
  • Do obróbki niewielkich elementów jak ramki, listwy.
  • Do obróbki powierzchni wklęsłych.

 

Dla kogo ten strug?

  • Dla renowatora
  • Dla stolarza

 

Poziom jakości DLUTA.PL Poziom jakości

 

Informacje techniczne

  • Strug wyposażono w dwie śruby do regulacji wysunięcia ostrza.
  • Strugi KUNZ nie są po wyjęciu z pudełka gotowe do pracy, to znaczy że ich stopa wymaga szlifowania na papierze ściernym (o gr. ok. 120-240-400), a nóż ostrzenia. 
  • Więcej informacji na temat strugów i ich konserwacji znajduje się w ulotkach zamieszczonych poniżej, w części Pliki do pobrania. 

 


Dajemy Ci 5 lat gwarancji na narzędzia ręczne!  Instrukcje    


Dane techniczne

długość całkowita 250 mm
korpus wielowarstwowe żeliwo, pokryte powłoką epoksydową
stopa zaokrąglona
waga 0,32 kg
nóż stal narzędziowa, 61 HRc
grubość noża 2 mm
szerokość noża 52 mm
ZAKRESY ________________________________________
szerokość ostrza 50 - 59 mm

Opinie o produkcie (2)

30 maja 2019

Płaszczyzna do której przylega nóż koślawa. Po 4 godzinach spędzonych nad przygotowaniem narzędzia do pracy nóż nie wpada już w takie drgania, da się nim pracować. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 09.07.2015)

30 maja 2019

Rewelacyjne narzędzie. Pracuje się nim trudniej niż strugiem płaszczyznowym, łatwiej wpada w drgania, ale przy odrobinie wprawy to czysta przyjemność. Estetyczne i solidne wykonanie, zdecydowanie polecam. Do obrabiania wklęsłych krawędzi jak znalazł. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 01.05.2012)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium