Strug spustnik drewniany nr 101 S ECE
szt.Wysokiej klasy bardzo długi drewniany strug spustnik z szerokim nożem. Służy do ostatecznego wyrównania powierzchni i krawędzi obrabianego elementu. Pozostawia dość gładką powierzchnię, która niekiedy nie wymaga już dalszej obróbki.
Opis
Strugi płaszczyznowe to podstawowe strugi służące do wygładzania powierzchni. To wszechstronne narzędzia skrawające z regulacją głębokości cięcia. Do grupy tej zaliczamy: zdzieraki, strugi uniwersalne, spustniki, gładziki.
Mogą one występować w wersji klasycznej: nóż z odchylakiem, ustawiony fazą do dołu pod kątem 45° lub w wersji o niskim kącie: nóż bez odchylaka, ustawiony fazą do góry pod kątem ok. 12°.
Oto standardowa kolejność używania strugów płaszczyznowych:
1. zdzierak - (ang. scrub plane) – strug do obróbki wstępnej materiału
2. spustnik - (ang. fore plane, jointer plane) – strug do ostatecznego wyrównania powierzchni
3. gładzik - (ang. smoothing plane) – strug do precyzyjnego wygładzenia powierzchni
strug uniwersalny - (ang. jack plane, No. 5) – strug o wszechstronnym zastosowaniu, który po odpowiedniej regulacji może pełnić funkcję spustnika i gładzika, rzadko jednak pozwoli na osiągnięcia tak idealnych efektów, jak w przypadku stosowania tych dwóch wyspecjalizowanych strugów.
Więcej na temat strugów przeczytasz w dziale PORADY/strugi.
Strugi płaszczyznowe ECE - opis serii
Strugi ECE to klasyczne drewniane strugi, produkowane od ponad stu lat w Niemczech. Charakteryzują się wysoką jakością wykonania, trwałością, jak również funkcjonalnością. Strugi posiadają perfekcyjnie wykończony korpus oraz nóż z wysokiej jakości stali, charakteryzujący się bardzo dobrymi właściwościami tnącymi.
Do czego ten strug?
- Do ostatecznego wyrównywania (wypoziomowania) powierzchni i krawędzi obrabianego elementu.
- Do usuwania wyżłobień po strugu zdzieraku.
- Do wstępnego wyrównania płaszczyzny pod dalszą, bardziej precyzyjną obróbkę.
- Do krawędziowania desek pod klejenie.
- Do obróbki wyjątkowo długich elementów i dużych powierzchni.
Dla kogo ten strug?
- Dla cieśli
- Dla stolarza
Informacje techniczne
- Szczegółowe parametry tego produktu znajdziesz w zakładce Dane techniczne. ↑
- Strug z klinem i unikalnym wzmocnieniem klina, który pozwala na łatwe usuwanie wiórów, na szybki demontaż klina oraz zapewnia pewne osadzenie noża.
- Strugi ECE są po wyjęciu z pudełka gotowe do pracy, to znaczy że ich stopa jest idealnie gładka, a nóż naostrzony. Wymagane jest jedynie zamontowanie noża i odpowiednia regulacja głębokości skrawania.
Dane techniczne
| korpus | drewno bukowe |
| stopa | drewno grabowe |
| długość stopy | 600 mm |
| waga | 3,2 kg |
| nóż | stal narzędziowa |
| osadzenie noża | 45° |
| ustawienie noża | fazą do dołu |
| odchylak | tak |
| kąt skrawania | 45° |
| grubość noża | 3 mm |
| szerokość noża | 60 mm |
| rękojeść | drewno bukowe |
| icon_gwarancja-10_lat | tak |
| Kraj pochodzenia | Niemcy |





Weryfikujemy, które opinie pochodzą od Klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.