Strug zdzierak VERITAS

ilość szt.
Zyskujesz 20 pkt [?]

Opis

Strugi płaszczyznowe to podstawowe strugi służące do wygładzania powierzchni. To wszechstronne narzędzia skrawające z regulacją głębokości cięcia. Do grupy tej zaliczamy: zdzieraki, strugi uniwersalne, spustniki, gładziki. Strugi te najczęściej wykonane są z metalu. Wyposażone są w nóż z fazą do dołu, ustawiony zazwyczaj pod kątem 45°, jak również łamacz wiórów (odchylak), który umożliwia struganie w różnych kierunkach bez ryzyka powstania zadziorów.
Oto sekwencja strugów płaszczyznowych, która jest optymalna do precyzyjnego zwymiarowania obrabianego elementu (numeracja nie jest odzwierciedleniem kolejności etapów obróbki!). Stosowanie wszystkich poniższych rodzajów nie jest konieczne, ale gwarantuje szybszą i efektywniejszą pracę, dokładniejsze wykończenie powierzchni oraz większy komfort pracy.

1. zdzierak - (ang. scrub plane) – strug do obróbki wstępnej materiału
2. spustnik - (ang. jointer plane) – strug do ostatecznego wyrównania powierzchni
3. gładzik - (ang. smoothing plane) – strug do precyzyjnego wygładzenia powierzchni

strug uniwersalny - (ang. Jack plane, No. 5) – strug o wszechstronnym zastosowaniu, który po odpowiedniej regulacji może pełnić funkcję spustnika i gładzika, rzadko jednak pozwoli na osiągnięcia tak idealnych efektów, jak w przypadku stosowania tych dwóch wyspecjalizowanych strugów.


 

Strugi płaszczyznowe VERITAS - opis serii

Veritas to wysokiej klasy strugi, charakteryzujące się ogromną starannością i wyjątkową precyzją wykonania, dzięki czemu są gotowe do użycia bez dodatkowego nakładu pracy. Korpus wykonano z żeliwa sferoidalnego, odpornego na największe obciążenia. Stop został poddany wyżarzaniu odprężającemu, czyli usunięciu naprężeń odlewniczych. Dzięki temu stopa jest idealnie płaska, z dokładnością do 0,002”. Gwarantuje to również większą wytrzymałości i odporność na zniekształcenia. Ostrze jest hartowane i poddane specjalnej obróbce niskotemperaturowej co gwarantuje większą wytrzymałość. Po obróbce cieplnej obydwie strony noża jak i ostrze są polerowane, dając gładką, płaską powierzchnię.

 

Do czego ten strug?

 • Do obróbki wstępnej materiału.
 • Do szybkiego usuwania dużych partii materiału.
 • Do kształtowania nieregularnych powierzchni, tworzenia ciekawych wzorów na powierzchni materiału.

 

Dla kogo ten strug?

 • Dla cieśli
 • Dla stolarza

 

Poziom jakości Poziom jakości

 

Informacje techniczne

 • Łukowaty kształt ostrza i duże usta, umożliwiają szybkie usuwanie dużych partii materiału.
 • Szczelina może być ograniczona za pomocą bocznych śrub, co zabezpiecza ostrze przed przesuwaniem się na boki przy większych lub jednostronnych obciążeniach.
 • Brak regulacji szerokości szczeliny i odchylaka sprawia, że strug ten jest wyjątkowo łatwy w obsłudze.
 • Strug pozostawia wyżłobienia na powierzchni materiału.
 • Śruba wykonana z mosiądzu.
 • Nóż ze stali PM-V11 (do kupienia osobno) dłużej utrzymuje ostrość. Jest też bardziej odporny na uszkodzenia, niż nóż ze stali A2, z którym dostarczany jest standardowo strug.
 • Pełna nazwa wg producenta brzmi: Veritas Scrub Plane
 • Strugi VERITAS są po wyjęciu z pudełka gotowe do pracy, to znaczy że ich stopa jest idealnie gładka, a nóż naostrzony. Wymagane jest jedynie zamontowanie noża i odpowiednia regulacja głębokości skrawania.
 • Więcej informacji na temat strugów, ich konserwacji, a także tego konkretnego modelu znajduje się w poniższych filmach, a także w ulotkach zamieszczonych poniżej, w części Pliki do pobrania. 

 


Dajemy Ci 5 lat gwarancji na narzędzia ręczne!  Instrukcje      


 


Dane techniczne

korpus żeliwo sferoidalne
długość stopy 273 mm
waga 1,3 kg
nóż stal A2, 60-62 HRc
faza noża 35°
kąt ustawienia noża 45°
kąt skrawania 45°
odchylak nie
grubość noża 4,8 mm
szerokość noża 38 mm
rękojeść drewno klonowe termowane (karmelizowane)
ZAKRESY ________________________________________
szerokość ostrza 30 - 39 mm
długość 200 - 299 mm

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium