Producenci
Produkt dnia
Strug uniwersalny nr 5 STANLEY
Strug uniwersalny nr 5 STANLEY
361,00 zł

   

The Stanley Works, Inc. (Stanley) to amerykański producent i dostawca narzędzi ręcznych, drzwi, systemów mocujących, systemów magazynowania oraz elementów hydraulicznych do użytku profesjonalnego, przemysłowego, a także dla amatorów. 

Początek historii The Stanley Works sięga połowy XIX wieku. W 1843 roku Fryderyk Trent Stanley założył zakład produkcyjny w mieście New Britain w stanie Connecticut. Wytwarzane w nim były zawiasy, skoble oraz okucia. Dzięki wysokiej jakości produktów szybko stały się one znane w Stanach Zjednoczonych, a w 1870 roku rozpoczęto ich eksport.

Na początku XX wieku nastąpiło połączenie firmy z zakładami Stanley Rule & Lewel Co. założonymi w 1857 roku przez innego członka rodziny Stanley’ów. Produkowały one wysokiej jakości strugi. Do dzisiaj strugi tej marki cieszą się dużym uznaniem użytkowników, a wielu innych producentów rozpoczęło produkcję narzędzi w zapoczątkowanym przez tę firmę stylu.
 
Dziś Stanley jest jednym z najpopularniejszych znaków firmowych na świecie. W wyniku rozszerzenia i zróżnicowania swojej oferty Stanley posiada obecnie kilkadziesiąt tysięcy nowoczesnych produktów stworzonych z myślą zarówno o profesjonalistach, jak i amatorach-majsterkowiczach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium