Producenci

  

Tormek to szwedzki producent profesjonalnych ostrzarek wolnoobrotowych, urządzeń służących do ostrzenia prawie wszystkich narzędzi (również wykonanych ze stali HSS). Model T-4 idealnie sprawdzi się w niewielkim warsztacie rzemieślniczym, natomiast model T-8 (przeznaczony do pracy ciągłej) to urządzenie zaprojektowane z myślą o większych warsztatach oraz punktach zajmujących się usługowym ostrzeniem narzędzi.

Ostrzarki firmy TORMEK to urządzenia nowoczesne, wykorzystujące unikalne rozwiązania techniczne, na które producent daje obecnie aż 7 lat gwarancji.


Ostrzarka T-8 wyposażona jest standardowo w uchwyt SE-77 pozwalający na ostrzenie dłut płaskich i noży struga. Pozostałe narzędzia mogą być oczywiście ostrzone z tzw. "wolnej ręki", jednak producent zaleca dokupienie odpowiedniego osprzętu pozwalającego na ostrzenie: noży, nożyczek, siekier, dłut prostych i skośnych, dłut profilowych, dłut tokarskich, noży strugarek, noży profilowych itp. Przystawki pozwalają na powtarzalność procesu ostrzenia, dzięki czemu usuwane jest tylko minimum stali. W wyniku tego proces ostrzenia trwa krócej, a narzędzia wolniej się zużywają.

Ostrzenie narzędzi za pomocą ostrzarek wolnoobrotowych firmy TORMEK ma również inne wymierne korzyści. Specjalne tarcze ścierne chłodzona wodą gwarantują najwyższą jakość ostrzenia i nie pozwala na przegrzanie się stali i utratę jej twardości, co mogłoby spowodować bezpowrotne zniszczenie narzędzia. Naostrzone narzędzia powinny zostać wypolerowane na kole skórzanym, co zapewni im wyjątkową ostrość. Do polerowania używać należy pasty polerskiej firmy TORMEK, której właściwości zostały optymalnie dobrane. Wolne obroty ostrzarki pozwalają na dużą kontrolę narzędzia podczas procesu ostrzenia. Dodatkowo, przy tak niewielkich obrotach i chłodzeniu wodą, nie powstają iskry, które mogłyby stanowić zagrożenie dla wzroku osoby obsługującej ostrzarkę, jak i powodować zagrożenie pożarowe np. w warsztatach stolarskich.


W jednym z wydań angielskiego magazynu "Woodturning" ukazał się artykuł, w którym porównano dwie metody ostrzenia mechanicznego: wolne ostrzenie z chłodzeniem wodą oraz szybkie ostrzenie na szlifierkach stołowych. Wystarczy spojrzeć na prezentowane w artykule zdjęcia, aby przekonać się która metoda jest lepsza. 


Prezentowane w tym dziale produkty posiadają wszystkie wymagane w Unii Europejskiej certyfikaty bezpieczeństwa, co oznacza, że według obowiązujących w UE norm, ostrzarki firmy TORMEK są urządzeniami bezpiecznymi w użytkowaniu.


Sklep DLUTA.PL jest bezpośrednim importerem produktów firmy TORMEK.
Zapewniamy serwis urządzeń. Oferujemy akcesoria i części zamienne.

 


TORMEK

Firma TORMEK dostarcza narzędzia o wysokim standardzie jakości. Najlepsze rozwiązania przeznaczone do wszystkich rodzajów narzędzi cieszą się popularnością zarówno wśród doświadczonych fachowców, początkujących klientów, jak i wśród pasjonatów, którzy ponad wszystko celebrują możliwość ręcznej obróbki drewna przy wsparciu najlepszych urządzeń. W naszej ofercie przygotowaliśmy wiele propozycji, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Proponujemy zaawansowane rozwiązania, jak i podstawowe możliwości w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji.

Co wyróżnia narzędzia TORMEK?

Narzędzia TORMEK wyróżniają się spośród konkurencyjnych ofert z uwagi na doskonałe połączenie innowacyjności z tradycyjnymi rozwiązaniami, które są znane i cenione od lat. Szwedzki producent doskonale zaprojektował ostrzałki, tak aby te narzędzia do pracy były nie tylko funkcjonalne i efektywne, ale również wyróżniały się wysokimi standardami jakościowymi. Efekt ten został uzyskany dzięki opracowaniu unikalnych systemów ostrzenia, który wyznacza trendy w branży maszynowej. Dzięki narzędziom TORMEK ostrzenie nawet najbardziej wymagających krawędzi nie stanowi najmniejszego problemu.

Sprawdź narzędzia TORMEK z naszej oferty

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającym klientom proponujemy narzędzia TORMEK, które z pewnością zapewnią precyzję i wymaganą szybkość. Ostrzarki poradzą sobie z najbardziej eksploatowanymi ostrzami. Tak satysfakcjonujące efekty nie byłyby możliwe gdyby nie najlepsze komponenty oraz zastosowanie innowacyjnych technologii, które zapewniają niebywałą efektywność oraz wyjątkową stabilność maszyny.

Sprawdź ostrzarki TORMEK z naszej oferty i przenieś się z nami w stronę innowacyjnych rozwiązań. Postaw na jakość, ostrość i efektywność! Zamów dziś!


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium