Strug gładzik nr 103 S ECE

ilość szt.
Zyskujesz 14 pkt [?]

Opis

Strugi płaszczyznowe to podstawowe strugi służące do wygładzania powierzchni. To wszechstronne narzędzia skrawające z regulacją głębokości cięcia. Do grupy tej zaliczamy: zdzieraki, strugi uniwersalne, spustniki, gładziki. Strugi te najczęściej wykonane są z metalu. Wyposażone są w nóż z fazą do dołu, ustawiony zazwyczaj pod kątem 45°, jak również łamacz wiórów (odchylak), który umożliwia struganie w różnych kierunkach bez ryzyka powstania zadziorów.
Oto sekwencja strugów płaszczyznowych, która jest optymalna do precyzyjnego zwymiarowania obrabianego elementu (numeracja nie jest odzwierciedleniem kolejności etapów obróbki!). Stosowanie wszystkich poniższych rodzajów nie jest konieczne, ale gwarantuje szybszą i efektywniejszą pracę, dokładniejsze wykończenie powierzchni oraz większy komfort pracy.

1. zdzierak - (ang. scrub plane) – strug do obróbki wstępnej materiału
2. spustnik - (ang. jointer plane) – strug do ostatecznego wyrównania powierzchni
3. gładzik - (ang. smoothing plane) – strug do precyzyjnego wygładzenia powierzchni

strug uniwersalny - (ang. Jack plane, No. 5) – strug o wszechstronnym zastosowaniu, który po odpowiedniej regulacji może pełnić funkcję spustnika i gładzika, rzadko jednak pozwoli na osiągnięcia tak idealnych efektów, jak w przypadku stosowania tych dwóch wyspecjalizowanych strugów.


 

Strugi  ECE - opis produktów

Strugi ECE to klasyczne drewniane strugi, produkowane od ponad stu lat w Niemczech. Charakteryzują się wysoką jakością wykonania, trwałością, jak również funkcjonalnością. Strugi posiadają perfekcyjnie wykończony korpus oraz nóż z wysokiej jakości stali, charakteryzujący się bardzo dobrymi właściwościami tnącymi.

 

Do czego ten strug?

  • Do wykańczania powierzchni.

 

Dla kogo ten strug?

  • Dla stolarza

 

Poziom jakości DLUTA.PL Poziom jakości

 

Informacje techniczne

  • Strug z klinem i unikalnym wzmocnieniem klina, który pozwala na łatwe usuwanie wiórów, na szybki demontaż klina oraz zapewnia pewne osadzenie noża.
  • Wgłębienia na ściankach bocznych jak i ergonomiczna rękojeść gwarantują pewny chwyt i większy komfort pracy.
  • Pokrywa noża i klin wykonany ze stali, montowany od wewnątrz, przez co ścianki boczne nie zostały przewiercone. Dzięki temu nie została naruszona struktura korpusu.
  • Strugi ECE są po wyjęciu z pudełka gotowe do pracy, to znaczy że ich stopa jest idealnie gładka, a nóż naostrzony. Wymagane jest jedynie zamontowanie noża i odpowiednia regulacja głębokości skrawania.
  • Więcej informacji na temat strugów i ich konserwacji znajduje się w ulotkach zamieszczonych poniżej, w części Pliki do pobrania. 

 


Dajemy Ci 5 lat gwarancji na narzędzia ręczne!  Instrukcje    


Dane techniczne

korpus drewno bukowe
stopa drewno grabowe
długość stopy 240 mm
waga 1,2 kg
nóż stal narzędziowa
kąt ustawienia noża 45°
kąt skrawania 45°
odchylak tak
grubość noża 3 mm
szerokość noża 48 mm
rękojeść drewno bukowe
ZAKRESY ________________________________________
szerokość ostrza 40 - 49 mm
długość 200 - 299 mm

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium