Promocje
Łopatka "Serce" DeWIT -  promocja
Łopatka "Serce" DeWIT - promocja
59,00 zł 47,20 zł
Łopatka „Tulipan” X-treme DeWIT - promocja
Łopatka „Tulipan” X-treme DeWIT - promocja
106,00 zł 84,80 zł

Kamień sztuczny KIRSCHEN, profilowy multiform, granulacja 280

Cena od: 43,00 zł 43.00
dodaj do przechowalni

Duża profilowa osełka syntetyczna o granulacji wykorzystywanej do ostrzenia zgrubnego wewnętrznej krawędzi dłut półokrągłych i kątowych ze stali węglowej (niestopowej), a także stali stopowej. Dzięki zbieżności polecana zarówno do mniejszych, jak i większych dłut profilowych.

ilość szt.
Zyskujesz 1 pkt [?]

Opis

Wybór optymalnej osełki nie jest prostym rozwiązaniem. Każdorazowo należy odpowiedzieć sobie na szereg pytań dotyczących m.in. naszych umiejętności, oczekiwań, przeznaczenia, a także kosztów. Jeśli jednak mowa o kosztach, to warto wiedzieć, że często droższa osełka będzie bardziej efektywna. Tym samym na początku zapłacimy więcej, jednak później wielokrotnie zyskamy cenny czas podczas ostrzenia.

Więcej informacji, m.in. na temat optymalnego doboru osełki, można znaleźć w broszurach technicznych i filmach instruktażowych zamieszczonych w dziale PORADY/ostrzenie.


  

Do czego ten kamień?

  • Ze względu na granulację: do ostrzenia zgrubnego np. zniszczonych, wyszczerbionych lub zardzewiałych ostrzy i do znaczącej zmiany kąta ostrza.
  • Ze względu na materiał ścierny: do stali wysokowęglowych (niestopowych) typowych dla narzędzi japońskich a wykorzystywanych również do produkcji dłut firmy Kirschen, a także do stali stopowych wykorzystywanych m.in. do produkcji narzędzi firmy Pfeil i Narex.
  • Ze względu na wielkość/kształt: osełka profilowa-zbieżna, do pracy na wewnętrznych krawędziach szerszych i węższych dłut półokrągłych i typu V: dłut rzeźbiarskich i tokarskich, a także stolarskich żłobaków. 

 

Poziom jakości DLUTA.PL  

 

Informacje techniczne

  • Szczegółowe parametry tego produktu znajdziesz w zakładce Dane techniczne. 
  • Aby porównać dane techniczne kilku produktów użyj zielonego przycisku Porównaj. 

  • Kamień należy chronić przed mrozem.

 

Sposób użycia:

  • Kamień przed pierwszym użyciem musi zostać namoczony w wodzie, a potem nie powinien już wyschnąć. Najlepiej owinąć go w wilgotną ściereczkę i szczelnie zapakować. Przed kolejnym użyciem zabieg zanurzenia w wodzie należy powtórzyć.

 


PORADY/ostrzenie FILMYDLUTA/ostrzenie KIRSCHEN/katalog PRODUCENT/kirschenDane techniczne

do jakiej stali stopowej i niestopowej
etap ostrzenia zgrubne
wymiary 3|10 x 40 x 125 mm
materiał ścierny węglik krzemu
granulacja JIS (skala japońska) 280
granulacja FEPA (skala europejska) 180

Uzupełnij o...

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium