Polerka skórzana z rękojeścią, dwustronna
szt.Średniej wielkości polerka do usuwania mikro-zadziorów (tzw. gratu), wygładzania ostrza, a także podtrzymywania ostrości.
Świetnie sprawdzi się do polerowania nawet bardzo szerokich dłut czy noży struga.
Tego typu tradycyjne polerki (inna nazwa to osełka fryzjerska lub tzw. wiosełko) doskonale sprawdzą się do polerowania ostrzy wszystkich ręcznych narzędzi stolarskich czy rzeźbiarskich.
Opis
Polerka skórzana (strop) z rękojeścią, dwustronna - zastosowanie
- Usuwanie mikro-zadziorów: skutecznie eliminuje zadziory pozostałe po ostrzeniu na kamieniach.
- Wygładzanie ostrza: nadaje krawędzi idealną gładkość i zwiększa precyzję cięcia.
- Podtrzymywanie ostrości: szybkie polerowanie co 15–30 minut pracy przedłuża żywotność ostrza.
- Zastąpienie kamieni: wraz z pastą polerską może być tańszą alternatywą dla drobnoziarnistych osełek.
- Wszechstronność: odpowiednia do dłut, noży strugów, noży kuchennych, a także precyzyjnych narzędzi.
Informacje techniczne
- Szczegółowe parametry tego produktu znajdziesz w zakładce Dane techniczne. ↑
- Posiada dwie powierzchnie skórzane: mizdrę (pierwszy etap polerowania) oraz lico (polerowanie ostateczne), dzięki czemu pozwala na uzyskanie ekstremalnej ostrości narzędzia.
- Posiada rękojeść, ale może również zostać przykręcona do blatu stołu stolarskiego.
- Obie strony mogą być stosowane zarówno z dodatkiem, jak i bez użycia pasty polerskiej.
- Polerka została wykonana z sezonowanego drewna bukowego o grubości minimalizującej efekt wypaczenia drewna, jednak należy dołożyć wszelkich starań, aby była przechowywana w suchym pomieszczeniu.
- Aby zachować efektywność polerki, należy ją izolować przed kurzem, brudem i innymi zanieczyszczeniami.
- Do użytku w środowisku suchym. Polerka nie może mieć kontaktu z wodą.
- Zalecamy regularne czyszczenie z nadmiaru pasty za pomocą szczotki miedzianej lub mosiężnej.
Sposób użycia
- Po zakończeniu polerowania na kamieniu drobnoziarnistym przecieramy dokładnie ostrze i przystępujemy do polerowania na polerce.
- Na szorstką stronę (tzw. mizdrę) nakładamy pastę polerską np. o granulacji 3 µ lub stosujemy skórę bez pasty. Przesuwamy ostrze narzędzia, podobnie jak w przypadku ostrzenia na kamieniu. W tym jednak przypadku robimy to wyłącznie w jednym kierunku (od ostrza) oraz używamy zdecydowanie mniej siły - stosowany nacisk powinien być bardzo niewielki. Przeciągamy ostrze przez całą długość polerki. Wskazane jest zachowanie kąta, pod którym narzędzie zostało zaostrzone. Zwykle wystarczy kilkanaście pociągnięć, niekiedy potrzebne będzie ok. 20-30.
- Następnie te same ruchy, również z niewielkim naciskiem, wykonujemy na gładkiej stronie polerki (tzw. licowej) - to ostateczny etap polerowania. Wykonuje się go zazwyczaj bez pasty polerskiej lub z pastą o drobniejszej granulacji np. 1 µ lub drobniejszej.
- Całe ostrze warto na koniec zabezpieczyć olejem, np. Olejem uniwersalnym BALLISTOL
Polecamy
- Polerka dostarczana jest bez pasty polerskiej. Do polerowania polecamy np. Pastę polerską GUNDEL-PUTZ - 1 µ lub Pastę polerska LUXOR zieloną - 3 µ
Polerowanie na skórze – prosty i ekonomiczny sposób na perfekcyjne narzędzia
Polerowanie na skórze to nie tylko tradycja, ale przede wszystkim skuteczny i tani sposób na utrzymanie idealnej ostrości narzędzi takich jak dłuta, noże czy noże strugów. Dzięki skórzanej polerce możesz szybko i wygodnie pozbyć się mikro-zadziorów oraz wygładzić krawędź tnącą, wydłużając jej żywotność. W połączeniu z pastą polerską, np. Luxor, skóra staje się doskonałym zamiennikiem dla drogich kamieni do polerowania o najwyższych granulacjach.
Dlaczego polerka to Twój najlepszy sprzymierzeniec?
Polerka skórzana to idealne rozwiązanie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Regularne polerowanie, np. co 15–30 minut pracy, pozwala utrzymać narzędzia w świetnej kondycji bez konieczności częstego ostrzenia. Zamiast tracić czas i pieniądze na regenerację krawędzi na kamieniach, wystarczy kilka sekund na skórze, aby ostrze znów było gotowe do działania.
Czy warto używać pasty polerskiej?
Sama skóra skutecznie usuwa zadziory i wygładza krawędź tnącą, ale pasta polerska znacząco przyspiesza proces. Wystarczy zastosować pastę o ziarnie 3 mikrony do wstępnego polerowania i 1 mikron lub mniej do wykończenia, by osiągnąć efekt ostrości i gładkości porównywalny z najlepszymi kamieniami.
Twoje narzędzia zasługują na najlepszą pielęgnację
Zainwestuj w skórzaną polerkę – to prosty, tani i efektywny sposób na utrzymanie ostrza w idealnym stanie. Przekonaj się, jak łatwo można osiągnąć doskonałe rezultaty i cieszyć się perfekcyjnie ostrymi narzędziami na co dzień!
Więcej informacji, m.in. na temat polerowania można znaleźć w broszurach technicznych i filmach instruktażowych zamieszczonych w dziale PORADY/ostrzenie.
Dane techniczne
materiał | drewno bukowe + skóra naturalna |
wymiary | 18 x 75 x 415 mm |
Weryfikujemy, które opinie pochodzą od Klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.